BREAKING NEWSEvenimentMaramuresul IstoricRecomandate

BORSEAN LA VOLAN: TANAR BEAT CRITA URMARIT DE POLITIE PRIN CLUJ-NAPOCA. A CAZUT IN GOL 5 METRI (GALERIE FOTO)

Urmărire ca-n filme pe străzile din Cluj-Napoca în noaptea de vineri spre sâmbătă.

Un şofer în vârstă de 22 de ani, din Borşa, judeţul Maramureş, nu a oprit la semnalul poliţiştilor rutieri şi a încercat să scape de aceştia.

În timpul cursei prin oraş, şoferul, aflat singur în maşină, a pierdut controlul maşinii şi s-a răsturnat. Incidentul a avut loc pe strada 1 Decembrie 1918.

”Șoferul de 22 de ani nu a oprit la semnalul polițiștilor încercând să dispară. În timpul urmăririi, acesta a pierdut controlul și s-a răsturnat de la o diferență de nivel de circa 5 metri”, a transmis purtătorul de cuvânt al IPJ Cluj, Traian Morar.

Poliţiştii au stabilit că tânărul avea o alcoolemie de 1,10 mg/l alcool pur în aerul expirat.

foto: Info Trafic jud. Cluj. Sursa text: Gherleanul.ro.

Te-ar putea interesa si

EXCLUSIV VIDEO: Gater în flăcări la Vișeul de Jos. Flăcările au mistuit și depozitul de scândură

Vasile Dale

ANUNȚ PUBLIC privind decizia etapei de încadrare

Vasile Dale

Deputatul Adrian Todoran, contribuție decisivă pentru realizarea Autostrăzii Nordului. Peste patru ani: Prima autostradă ce va traversa Maramureșul

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.