National

PTF PETEA: Tânăr maramureşean condamnat la trei ani și patru luni închisoare pentru săvârșirea infracțiunii de contrabandă, oprit de poliţiştii de frontieră

Polițiștii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Petea au identificat și predat autorităților competente un bărbat din județul Maramureș, condamnat la închisoare pentru săvârșirea infracțiunii de contrabandă.

În data de 11.10.2018, în jurul orei 07.00, în Punctul de Trecere a Frontierei Petea, județul Satu Mare, s-a prezentat pentru a efectua formalităţile de frontieră, Ionuț H., în vârstă de 24 de ani, județul Maramureș.

Cu ocazia controlului de frontieră, poliţiştii de frontieră au constatat că tânărul este căutat de autoritățile române. Pe numele lui a fost emis de către Curtea de Apel Cluj, în octombrie a.c., un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea.

Tânărul a fost condamnat la trei ani și patru luni închisoare pentru săvârșirea infracțiunii de contrabandă.

Drept urmare, persoana în cauză a fost predată unui echipaj din cadrul Serviciului de Investigații Criminale din cadrul IPJ Satu Mare în vederea luării măsurilor legale ce se impun.

Te-ar putea interesa si

ACCIDENT PE VALEA OLTULUI: Un TIR condus de un băimărean s-a răsturnat. Avea o concentrație de 0,94 miligrame/litru alcool pur în aerul expirat (GALERIE FOTO)

Redactie

Ziua Românilor din Viena marcată la Poarta Maramureșeană din Parcul Laeer Wald din Viena

Vasile Dale

Un şofer din Cluj a rămas blocat şi a scos telefonul să filmeze, după ce a întâlnit o cămilă pe şosea

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.