Tara Lapusului

AU ÎNCEPUT TĂIERILE ILEGALE: Brazi de Crăciun confiscaţi de poliţiştii din Suciu de Sus

Ieri dimineaţă, la ora 06.35, poliţiştii Secţiei 7 Poliţie Rurală Suciu de Sus, care desfăşurau activităţi pe D.J.171A, au oprit pentru verificări o autoutilitară condusă pe raza comunei Groşii Ţibleşului.

La volan a fost identificat un bărbat de 38 de ani, din aceeaşi comună. Acesta transporta cu autoutilitara 12 brazi de Crăciun pentru care nu a putut prezenta documentele de provenienţă, conform normelor în vigoare.

Brazii au fost confiscaţi şi predaţi în custodie Ocolului Silvic Groşii Ţibleşului, iar conducătorul auto a fost sancţionat contravenţional conform prevederilor Legii 171/2010 privind stabilirea şi sancţionarea contravenţiilor silvice.

Poliţiştii vor continua acţiunile de verificare a modului în care este respectată legislaţia privind transportul şi comercializarea brazilor de Crăciun.

Te-ar putea interesa si

Moroşan din Târgu Lăpuș depistat în trafic pe drumurile sălăjene, în timp ce conducea un camion cu permisul anulat

Vasile Dale

EXCLUSIV / DOCUMENTE OFICIALE: Pentru a înșela RAR-ul, firma care transportă muncitorii la UAC Dumbrăvița monta și demonta scaunele în microbuz. Poliția confirmă oficial!

Vasile Dale

SE CONFIRMĂ CE AM SCRIS PE 1 FEBRUARIE 2023: Comisarul șef Todoran candidează independent la Primăria Suciu de Sus

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

În toate magazinele din Maramureș.

This will close in 10 seconds