Raulino delivery
Anais

Știri EXCLUSIVE

De interes

Vânător ucis, la Satu Mare, de un mistreţ împușcat de 3 ori. Cu un ultim atac, animalul l-a rănit fatal

Un vânător din Satu Mare, în vârstă de 58 de ani, a fost rănit mortal de mistrețul pe care îl împușcase de 3 ori.

Animalul sălbatic a dat un ultim atac, cu care a reușit să-l rănească fatal pe vânător, la picior, provocându-i o puternică hemoragie.

Vânătorul a împușcat mistreţul de mai multe ori

Vânătorul ar fi chiar pădurarul din Dobra, povestesc localnicii, iar evenimentul a avut loc în noaptea de 21 spre 22 ianuarie.

Presa din Satu Mare precizează că bărbatul se afla la vânătoare, iar după ce a reușit să împuște mistrețul de 3 ori, animalul tot nu s-a prăbușit.

Animalul sălbatic a dat un ultim atac

Mistrețul a pornit într-un ultim atac asupra bărbatului, reușind să-l rănească fatal la picior, cu colții, probabil secționându-i artera femurală, după care și-a dat ultima suflare la câțiva metri distanță.

Bărbatul s-a prăbușit și el la pământ, cu o puternică hemoragie. El a fost găsit de un cioban care a auzit împușcăturile și a chemat salvarea.

Din păcate, în drumul spre spital, bărbatul a intrat în comă iar în cele din urmă a decedat, potrivit informatia-zilei.ro. (foto arhiva)

Vasile Dale
Vasile Dale
Lucrează în presa din România încă din anul 1999 și a obținut, în toți acești ani, o vastă experiență jurnalistică. Din anul 2005, Vasile Dale este corespondent Antena 3 CNN și se numără printre primii corespondenți care au transmis informații și știri din nordul țării. In perioada 2005-2023 a fost si corespondent Antena 1.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

SPORT