Eveniment

IPJ MARAMUREŞ: Vis este câinele polițist al zilei (FOTO)

În timpul activității de patrulare de azi noapte, Vis și conductorul său, agent șef adjunct Alin Țîțoc, au fost sesizați în jurul orei 03.30 că un bărbat a apelat 112 și a anunțat că un tânăr necunoscut i-a oferit spre vânzare două biciclete.

Echipajul s-a deplasat de urgență în zona indicată. Verificările efectuate au dus la depistarea în scurt timp a tânărului vânzător, pe bulevardul Traian din Baia Mare.

Asupra acestuia au fost găsite și cele două biciclete, despre care s-a constatat că au fost sustrase din scara unor imobile de pe strada George Enescu din municipiu, unde au fost lăsate neasigurate.

Bunurile au fost recuperate și predate proprietarilor. În continuare se efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat.

Te-ar putea interesa si

Suspectul principal în cazul jafului de aproape 150.000 de euro din Șomcuta Mare a fost arestat preventiv (foto)

Vasile Dale

ACCIDENT ÎN JUDEŢUL VECIN: Autoturism răsturnat în şanţ, o persoană încarcerată

Redactie

VIDEO: Stâlp de electricitate în flăcări la Sighetu Marmaţiei

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.