Maramuresul Istoric

SURPRINS DE PROPRIETARĂ: Un bărbat a scăpat de proprietara care l-a prins în timp ce încerca fure bunuri. Dar nu şi de poliţiştii din Ocna Şugatag

O femeie din Ocna Șugatag a sesizat Secția 5 de Poliție Rurală marţi, 13 august, despre faptul că a surprins în locuința sa un bărbat necunoscut, care încerca să sustragă un lănțișor de aur și patru ceasuri bărbătești, din vitrina unui dulap.

La vederea persoanei vătămate, bărbatul a părăsit locuința în fugă, fără să sustragă bunuri.
În urma verificărilor efectuate, și potrivit descrierii făcute de persoana vătămată, autorul a fost identificat, pe raza a localității Ocna Șugatag. Este vorba despre un bărbat de 38 de ani din județul Botoșani, față de care se efectuează cercetări pentru infracțiunea de tentativă la furt calificat.

Te-ar putea interesa si

GRANIȚA ROMÂNIEI CU UCRAINA: Poliţia de Frontieră a primit 250 de camere de ultimă generaţie pentru combaterea traficului de ţigări

Vasile Dale

BORȘA SĂLBATICĂ: Adolescent de 17 ani bătut cu sălbăticie de Colț Alb… recidivist (FOTO)

Vasile Dale

Ministrul Culturii, Lucian Romașcanu participă la două evenimente culturale în Maramureșul Voievodal

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.