Tara Chioarului

DOSAR PENAL PENTRU AGRESIUNE: Ordin de protecţie provizoriu și internare pentru agresor, la Valea Chioarului

Azi-noapte, în jurul orei 01.30, poliţiştii din Valea Chioarului au intervenit pe raza localităţii Curtuiuşu Mare la un caz de violenţă în familie sesizat prin SNUAU 112.

La faţa locului poliţiştii au identificat-o pe victimă, o femeie de 42 de ani, şi au constatat că aceasta a fost agresată fizic de către soţul său de 45 de ani. Totodată s-a stabilit că acesta a ameninţat-o atât pe ea cât şi pe alţi membri ai familiei şi a distrus unele bunuri din locuinţă. Poliţiştii au luat măsura internării agresorului la Spitalul din Sighetu Marmaţiei şi a emiterii unui ordin de protecţie provizoriu pe numele acestuia. De asemenea, poliţiştii au întocmit dosar penal şi continuă cercetările sub aspectul comiterii infracţiunilor de violenţă în familie şi ameninţare.

Te-ar putea interesa si

ACŢIUNE SALVAMONT: Bărbat de 78 ani rătăcit după ce a plecat la ciuperci în vf Prislop, căutat de salvamontişti. Bătrânul a fost găsit – VIDEO (actualizare)

Redactie

FOTO EXCLUSIV / ACTUALIZARE: Un poliţist din Şomcuta Mare a salvat viaţa unui bătrân care căzuse cu bicicleta

Redactie

IARASI LA HIDEAGA: A IESIT CU „BOTUL” BMW-ULUI IN DN1C SI L-A SIFONAT O MASINA CARE CIRCULA REGULAMENTAR (GALERIE FOTO)

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.