BREAKING NEWSEvenimentRecomandate

ŞI-A BĂUT MINŢILE LA CASTANE: “Va curge mult sânge”, ameninţa un băimărean cu cuţitul (GALERIE FOTO)

Incident grav la ediţia din acest an a Festivalului Castanelor.

În ultima seară a sărbătorii, un tânăr a observat că un bărbat din apropierea sa îi amenință pe cei din jur şi a anunțat imediat polițiştii locali.

La sosirea acestora, bărbatul de 23 de ani, din Baia Mare, dispăruse în mulțime, însă pe baza descrierii, polițiștii și jandarmii au reușit să îl găsească în scurt timp.

Asupra sa a fost găsit și un cuțit cu lama de aproximativ 15 centimetri, pe care, din fericire, bărbatul aflat sub influență băuturilor alcoolice nu a apucat să îl folosească. Martorii spun că în momentul în care acesta a fost încătușat a amenințat şi a strigat că “va curge mult sânge”.
Scandalagiul a fost predat polițiștilor naționali, care i-au întocmit dosar penal pentru port ilegal de armă albă.

Foto Poliţia Locală Baia Mare

Te-ar putea interesa si

RUTIERE: Patru persoane, surprinse în doar 24 de ore de polițiștii maramureșeni, în timp ce conduceau fără a deține acest drept. Acțiune în sistem integrat în noaptea de vineri spre sâmbătă în Baia Mare

Redactie

CORONAVIRUS: Trei decese raportate în această seară. Total – 11.

Vasile Dale

ÎN WEEKEND, PE DRUMURILE DIN JUDEŢ: Șapte dosare penale întocmite pe numele maramureșeni certaţi cu legile rutiere

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.