BREAKING NEWSEvenimentMaramuresul IstoricRecomandate

EXCLUSIV GALERIE FOTO – NEBUNIE PE ȘOSELE: A intrat cu BMW-ul în două mașini. Șoferul a fugit de la fața locului (ACTUALIZARE)

Nu trece o oră fără ca pe șoselele Maramureșului să se întâmple adevărate nebunii. V-am prezentat ieri și azi noapte, în exclusivitate două cazuri incredibile petrecute în Berbești și Baia Mare, în care șoferii au gonit pe șosele cu echipajele de poliție pe urme. În ambele cazuri cei de la volan au fost prinși , iar etilotestul a indicat faptul că erau băuți.

Iată că astăzi dimineață, la ora 4.20, un alt eveniment grav a avut loc pe strada Gheorghe Șincai din municipiul Sighetu Marmației.

Conform primelor informații șoferul unui autoturism BMW a pierdut controlul volanului și a izbit două autoturisme ce erau parcate: un autoturism Audi, fiind aruncat apoi într-o altă mașină.

În BMW se pare că erau trei tineri, toți din municipiul Sighetu Marmației. Cel de la volan a plecat liniștit de la fața locului, martorii susținând că este foarte posibil ca tânărul de la volan să fi fost sub influența băuturilor alcoolice sau a unor substanțe interzise. Totuși, la fața locului au rămas doi tineri pasageri în autoturismul BMW.

Proprietarii vehiculelor avariate au sunat la 112 și au cerut ajutor. Cum nu s-au înregistrat victime se pare că s-a insistat mult până când s-a trimis un echipaj de poliție la fața locului.

Până în acest moment șoferul nu s-a prezentat la poliție pentru a reclama accidentul.

ACTUALIZARE – IPJ Maramureș

Conform informațiilor oficiale furnizate în eveniment au fost implicate două autoturisme. Proprietarul autoturismului acroșat a sesizat poliția. Cel care a produs accidentul are la dispoziție 24 de ore să se prezinte la sediul poliției pentru a anunța accidentul.

CITEȘTE ȘI:

Te-ar putea interesa si

FOTO EXCLUSIV / ACTUALIZARE: Bărbat căzut în stradă, în zona center Nemeş. Din păcate a decedat

Redactie

EXCLUSIV VIDEO: Jaf ca-n filme în Baia Mare. Doi cagulaţi au prădat un cazinou (actualizare)

Redactie

Judeţele din România unde s-au angajat cei mai mulţi refugiaţi ucraineni. 87 au locuri de muncă în Maramureș

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.