Eveniment

RADARE ÎN CASCADĂ: 198 de sancțiuni aplicate de polițiștii rutieri

Consecinţele conducerii cu viteză sunt de multe ori tragice: pierderea unor vieţi sau rănirea gravă a unor persoane care pot rămâne cu sechele pentru tot restul vieţii.

Polițiștii Serviciului Rutier Maramureş, în colaborare cu cei din Sălaj şi Satu Mare, au desfășurat vineri, 20 decembrie, între orele 10.00 şi 14.00, o acțiune pentru reducerea riscului rutier şi depistarea șoferilor care nu respectă regulile rutiere, în special a celor care conduc cu viteză excesivă.

Poliţiştii au fost prezenţi pe D.N.1C Ileanda – Glod – Mesteacăn – Șomcuta Mare – Baia Mare – Seini -Livada, folosind 14 aparate de măsurare a vitezei de deplasare a autovehiculelor, amplasate “în cascadă”.

În cadrul acțiunii, polițiștii au oprit pentru verificări peste 265 de autvehicule. Din cele 198 de sancţiuni aplicate, 140 au fost pentru depăşiri ale limitelor legale de viteză.

Valoarea amenzilor aplicate a fost de aproximativ 115.000 de lei. De asemenea, 24 șoferi au rămas fără permisele de conducere.

Poliţiştii recomandă celor aflaţi la volan să adapteze viteza la condiţiile de drum, să păstreze o distanţă corespunzătoare faţă de autovehiculul din faţă şi să sporească atenţia atunci când circulă în coloană.

Te-ar putea interesa si

FURT LA SUPERMARKET / ACTUALIZARE: Băimăreancă lăsată fără telefon în timp ce stătea la rând la casa de marcat

Vasile Dale

PADURILE LAPUSULUI: POLITISTII, JANDARMII SI GARDA FORESTIERA ORADEA DIN NOU IN CONTROL

Vasile Dale

CU MORTU-N CASĂ: Un bărbat din Satulung descoperit decedat după o săptămână (galerie foto – ACTUALIZARE)

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.