Important

IMPORTANT: Se reia activitatea de relații cu publicul la nivelul ghişeului Serviciului Rutier

Activitatea de relații cu publicul la nivelul ghişeului Serviciului Rutier, cu sediul în Baia Mare, strada Tineretului, nr. 10, se reia începând de marţi, 12 mai, după următorul program:

  • Luni: 08.30 – 11.30 ; 14.30 – 15.30;
  • Marţi: 08.30 – 11.30 ; 16.00 – 18.00;
  • Miercuri: 08.30 – 11.00 ; 14.30 – 15.30;
  • Joi: 08.30 – 11.00 ; 14.30 – 15.30;
  • Vineri: 08.30 – 13.30.

De asemenea, începând cu aceeaşi dată, se reia şi activitatea de verificare a cunoașterii regulilor de circulație în vederea restituirii permiselor de conducere și a reducerii perioadelor de suspendare a exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice.

Vă reamintim ca testul se susține în fiecare zi de marți, de la ora 14.30, în imobilul aparținând Seminarului Teologic “Sf. Iosif Mărturisitorul”, situat în mun. Baia Mare, str. Minerilor, nr. 3, judeţul Maramureș (Liceul Teoretic Sanitar).
În contextul situației epidemiologice din România şi având în vedere măsurile instituite prin Hotărârea nr. 16/2020 a Consiliului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Maramureş, accesul in zona de relatii cu publicul si în sala de examen va fi permis doar persoanelor care poartă mănuşi si măşti de protecţie. De asemenea, se va respecta distanţa de siguranţă de 1,5 metri.

Date de contact:
Serviciul Rutier Maramures, Baia Mare, str. Tineretului, nr. 10, jud. Maramures, cod poştal 430161;
nr. de telefon: 0262/211107;
e-mail: [email protected];
fax. 0262/215.200.

Te-ar putea interesa si

YMCA ROMANIA: Tabăra Internațională HarmonY, ediția a IV-a, la final

Redactie

Ionel Bogdan: Ne mobilizăm să avem un președinte pro-european pentru o Românie europeană

Redactie

L-AȚI VĂZUT? Polițiștii maramureșeni caută un bărbat de 64 de ani din Rona de Sus

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.