Important

ÎN BAIA MARE SE FURĂ ORICE: Dosar penal pentru furtul a trei ghivece cu flori (FOTO)

Mai ales în această perioadă, florile sunt atractive inclusiv pentru persoanele cu preocupări în domeniile infracţionale. Spre exemplu, ieri dimineaţă, un băimărean domiciliat pe strada Lupului, a sesizat poliţia că în seara precedentă, în jurul orei 23.00, persoane necunoscute au pătruns în curtea imobilului în care locuieşte şi de pe terasă, respectiv pervazul geamului, au sustras trei ghivece ornamentale cu flori.

Imediat după sesizare, poliţiştii au întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de furt calificat şi au demarat activităţi specifice în vederea identificării persoanelor care au comis fapta. La câteva ore, au fost identificaţi doi tineri, de 16 respectiv 23 de ani, bănuiţi de comiterea infracţiunii.
Poliţiştii continuă cercetările pentru documentarea întregii lor activităţi infracţionale.

Te-ar putea interesa si

Sindicatul Liber din Învățământ Maramureș a participat la pichetarea Guvernului

Redactie

ATENŢIE LA HAINELE CU ETICHETE DE FIRMĂ: Produse contrafăcute ridicate de poliţiştii de investigare a criminalităţii economice

Vasile Dale

”Nord Literar” – primul număr din acest an

Redactie

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

În toate magazinele din Maramureș.

This will close in 10 seconds