BREAKING NEWSEvenimentRecomandate

FOTO: Șase percheziţii la un bărbat din Baia Mare bănuit de contrabandă cu țigarete. 233.000 lei confiscați

Astăzi, 15 iunie, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Maramureș, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Baia Mare, au pus în aplicare cinci mandate de percheziție domiciliară și o percheziție auto, în municipiul Baia Mare, la un bărbat, de 60 de ani, bănuit de contrabandă cu țigarete.

În urma perchezițiilor, au fost indisponibilizate 99.660 de țigarete (4.983 de pachete), provenite din activități de contrabandă, în valoare de aproximativ 70.000 de lei, precum și 233.150 de lei, în numerar.

Cercetările sunt continuate, în vederea stabilirii întregii activități infracționale.

Acțiunile desfășurate au beneficiat de sprijinul luptătorilor Serviciului pentru Acțiuni Speciale Satu Mare, al polițiștilor Grupei Canine și al criminaliștilor.

Te-ar putea interesa si

FOTO: Accident rutier cu victime pe DN 19A, în localitatea Mădăras. Coliziune între un autobuz şi o autoutilitară

Redactie

EXCLUSIVITATE: Localnic cu probleme medicale încătușat la Vălenii de Călinești. Doi copii au văzut totul și au rămas cu mama tot cu probleme medicale

Vasile Dale

ÎN ATENŢIA BĂIMĂRENILOR: Aluat de plăcinte, preparat cu bormașina şi lângă gunoaie la Castane 2018

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.