BREAKING NEWSMaramuresul IstoricRecomandate

A fost prins barbatul care a legat o batrana de pat, a lovit-o si a incercat sa o violeze

Azi, 13 august, polițiștii Secției 4 Poliție Rurală Leordina, au identificat presupusul autor al infracțiunilor de violare de domiciliu și tentativă de viol comise în data de 09 august, a.c., în Poieniile de Sub Munte, asupra unei femei de 77 ani.

Aceasta este un bărbat de 44 ani, din comuna Poienile de Sub Munte.

Fața de suspect s-a dispus măsura internării în cadrul Spitalului municipiului Sighetu Marmației, în vederea efectuării unei expertize medico-legale psihiatrice.

În continuare, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunilor de violare de domiciliu și tentativă la viol, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Vișeu de Sus, urmând ca la finalizarea cercetărilor să se dispună măsurile legale care se impun.

Citeste si:

Te-ar putea interesa si

PTF SIGHETU MARMAŢIEI: 14 ucraineni (cinci femei şi nouă copii) au solicitat azi noapte o formă de protecție statului român

Redactie

FOTO – COD GALBEN: Polei în Țara Lăpușului. 5 mașini avariate în strada Coșbuc din Baia Mare

Redactie

Frank Casino România – Citește despre jocurile sale exclusive, prin parteneriatul cu Belatra Games!

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

În toate magazinele din Maramureș.

This will close in 10 seconds