Maramuresul Istoric

CONTRABANDĂ: Depistat de polițiști cu țigări în tren

Ieri, 14 noiembrie, între orele 15.00 – 20.00, lucrătorii Biroului Județean de Politie Transporturi Maramureș sprijiniți de ofițeri de poliție din cadrul Secției Regionale de Poliție Transporturi Cluj-Napoca, au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea contrabandei cu tutun.
Acțiunea s-a desfășurat într-un tren, între stațiile de cale ferată Sighetu-Marmației – Vișeu de Jos, ocazie cu care a fost depistat un bărbat de 44 de ani din Arad, care avea asupra sa 3000 de țigarete (150 pachete) de proveniență “For Duty Free Only”, provenite din activități de contrabandă.
În cauză s-a întocmit dosar penal pentru comiterea infracțiunii de contrabanda, faptă prevăzută de art. 270 alin.3 din Legea 86 din 2006.
Întreaga cantitate de țigarete a fost ridicată și indisponibilizată în vederea confiscării.

Te-ar putea interesa si

ACŢIUNE SALVAMONT MARAMUREŞ ÎN ZONA DEALULU HERA, pentru salvarea unei femei care a suferit un AVC – VIDEO

Redactie

FOTO: Stâlp agăţat şi rupt de remorca unui TIR. Traficul rutier blocat complet pe str. Muzeului din Sighetu Marmaţiei

Redactie

Galerie foto cititori: Incendiile de vegetație uscată fac ravagii în întreg județul. Cine îi prinde pe incendiatori?

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.