BREAKING NEWSRecomandate

VIDEO: Canalizarea din Baia Sprie nu face faţă ploilor. Trotuare şi subsoluri de blocuri inundate

Judeţul Maramureş se află sub incidenţa unui cod galben de instabilitate atmosferică temporar accentuată și cantități de apă însemnate, valabilă până duminică, 12 iunie, ora 22:00. Pe lângă acest aspect, în după-amiaza zilei de vineri a fost emis u cod portocaliu pentru mai multe localităţi din Maramureş.

În Baia Sprie a ploua torenţial şi ca de fiecare dată după ploaie canalizarea nu a făcut faţă. Probleme au fost pe strada Gutinului unde apa a refulat pe trotuar și în subsolul blocului 15.

„Este vorba de trotuarul de pe marginea drumului național, in apropierea bisericilor. Azi a fost o ploaie relativ scurta. De de ani de zile există aceeași problemă. Vitalul și primăria aruncă problema de la unii la alții”, spune un cititor.

Te-ar putea interesa si

VESTE BUNĂ: Se redeschide Târgul Auto

Redactie

Se încing spiritele în PNL: Au început demisiile în Maramureş! (ACTUALIZARE)

Vasile Dale

EXCLUSIV: Procurorii cercetează mai multe persoane pentru favorizarea făptuitorului după fuga lui Cherecheş din ţară

Redactie

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.