BREAKING NEWSEveniment

BAIA MARE: Tâlhărie dejucată de o femeie cu prezenţă de spirit

O femeie in vârstă de 41 de ani a sesizat azi poliția despre faptul că, în jurul orei 12.00, în timp ce se afla în centrul orașului, la intersecția dintre Bulevardele Unirii și București, un bărbat a urmărit-o și a încercat să-i smulgă poșeta.
Întrucât femeia a avut prezență de spirit, bărbatul a eșuat în tentativa de tâlhărie, a fugit și a intrat în cel mai apropiat restaurant pentru că femeia pornise în urmărirea lui.

Acolo a fost prins și reținut de mai multe persoane cu spirit civic, iar polițiștii chemați la fața locului l-au identificat în persoana unui bărbat în vârstă de 60 de ani din Săcălășeni.

Bărbatul a fost condus la sediul poliției pentru a fi audiat, iar polițiștii au deschis un dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de tentativă de tâlhărie.

Te-ar putea interesa si

Cine salvează o viață salvează o lume întreagă! Interviu cu voluntarul ISU, Cornel Petrehuș, la 12 ani de la operaționalizarea SMURD Maramureș (galerie foto)

Vasile Dale

Au început înscrierile pentru ”Nunta de Aur”, ediția 2025

Redactie

PRINS ÎN TRAFIC: Șofer din Finteușu Mare a fost arestat preventiv. Avea 2,46 mg/l alcool pur în sânge (actualizare)

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.