Eveniment

MIREŞU MARE: Probe la staţiile de vacuum ale sistemelor de canalizare centralizate

Investiţie în Mireşu Mare. În aceste săptămâni au fost încheiate cu bine probele de funcţionare a staţiilor de vacuum ale sistemelor de canalizare în sistem centralizat. Au fost prezenţi: reprezentanţii firmei germane, furnizorul tehnologiei pe vacuum, ai primăriei Mireşu Mare, ai Vital (operatorul regional de apă şi canalizare), ai firmei de proiectare şi cei ai firmei de construcţii româneşti, cu rol de antreprenor general. Staţiile de vacuum funcţionează conform planului.
“În perioada următoare, vom continua cu punerea in funcțiune și a sistemului de canalizare gravitațională”, spune Ioan Mătieş, primarul comunei.

Te-ar putea interesa si

S-a ascuns într-o debara: Un bărbat fără permis a fost urmărit de poliție pe străzile din Baia Mare

Vasile Dale

CRIMĂ ȘI SINUCIDERE ÎN BAIA MARE: O femeie carbonizată iar un bărbat spânzurat au fost descoperiți în urma unui incendiu izbucnit într-un apartament de pe strada Uranus (FOTO)

Vasile Dale

FOTO: Minor spulberat pe o trecere pentru pietoni de lângă Jandarmeria Sighet. O voluntară SMURD i-a acordat primul ajutor (actualizare)

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

În toate magazinele din Maramureș.

This will close in 10 seconds