BREAKING NEWSImportantMaramuresul IstoricRecomandate

VIDEO: Pârtia Olimpică din Borșa a fost luată cu asalt de turiști de Ziua Națională a României

A fost Ziua Națională a României iar la Borșa în Maramureș s-a dat startul la distracție pe singura pârtie olimpică de schi din România. Zăpadă este însă nu se poate schia în condiții optime. Însă telegondola a fost pornită special pentru turiștii sosiți la poalele Pietrosului Rodnei. Iar distracția a fost pe cinste.

Nu a lipsit focul de tabară și un superb foc de artificii. Iar cei care au venit cu mașinile în zona au posibilitatea să parcheze în singura parcare supraetajată din județul Maramureș, construită la baza pârtiei. 

Pârtia olimpică din Borșa are o lungime de 6,45 kilometri iar telegondola are o capacitate de a transporta 1.800 turiști în fiecare oră.

Toate informațiile despre pârtiile din Borșa le puteți găsi aici: https://skiborsa.eu.

Te-ar putea interesa si

SCANDAL IMENS la Centrul de Excelență de Volei din Baia Mare. VEZI decizia Ministerului Educației

Vasile Dale

ACCIDENT ÎN SATU MARE PRODUS DE UN ŞOFER MARAMUREŞEAN: Cabluri agăţate de un buldoexcavator şi stâlp căzut peste acoperişul unei case

Redactie

PE DRUMURILE DIN JUDEŢ: Doi maramureşeni au condus cu permisul anulat și suspendat. Şoferii vitezomani, în vizorul poliţiştilor

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.