Important

BAIA MARE: Bărbat de 42 de ani, prins la volan cu o alcoolemie de 1.08 mg/l alcool pur in aer expirat

Azi-noapte, polițiștii de ordine publică băimăreni au observat în trafic un autoturism, care circula fără luminile de întâlnire pe timpul nopții.

Aceștia au procedat la oprirea autoturismului pe Aleea Dobrogei, ocazie cu care au identificat conducătorul auto ca fiind un bărbat de 42 de ani din Baia Mare.

În urma testării alcoolscopice a acestuia, a rezultat o valoare de 1.08 mg/l alcool pur in aer expirat, motiv pentru care a fost condus la Spitalul Judetean de Urgentă Dr. Constantin Opris Baia Mare unde i-au fost recoltate două probe biologice de sânge în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.

În cauză, se efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice sau a altor substanțe.

Te-ar putea interesa si

GREVA de la Arhive se suspendă! M.A.I. are timp limitat să vină cu soluții

Vasile Dale

ISU MARAMUREŞ: Măsuri de prevenire pentru a evita eventualele situații de urgență în perioada Crăciunului şi a Anului Nou

Vasile Dale

Ionel Bogdan: Germania este un partener strategic pentru Maramureș, pentru România, iar împreună suntem alături de Ucraina

Redactie

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.