Eveniment

Seminar de pregătire organizat de voluntarii de la Serviciul de Ajutor Maltez Baia Mare, în parteneriat cu Salvamont Borșa

Voluntarii de la Serviciul de Ajutor Maltez Baia Mare, în parteneriat cu Salvamont Borșa, desfășoară seminarul de pregătire cu tema ”Prim Ajutor și Managementul Traumatismelor în Prespital”, în cadrul căruia salvatorii montani atestați și aspiranți de la Salvamont Borșa aprofundează cunoștințele și deprinderile necesare pentru acordarea de prim ajutor.

Seminarul include modulul de pregătire teoretică, dar, mai ales, modulul de instruire practică ce constă în exerciții și simulări pe teren, ambele fiind esențiale pentru creșterea nivelului de calitate, de eficiență și a vitezei de reacție privind acțiunile si măsurile necesare în situațiile de urgență în sprijinul turiștilor sau a comunității locale.

Cu sprijinul partenerilor nostri, Consiliul Judeţean Maramureş, Visit Maramureș, Rotaract T.E.A.M. Baia Mare, Printmasters Europe, Medimpact, Italsofa Romania, Asociatia Aripi Pentru Ingeri Din Tara Lăpușului, răspundem cu promptitudine pentru a veni în sprijinul locuitorilor din județul Maramureș.


Te-ar putea interesa si

SIGHETU MARMAŢIEI: Jurnalistul și consilierul local Nicolae Iuga a câștigat procesul împotriva lui Vociuc Attila-Mihai pentru calomnie. Acesta din urmă trebuie să achite daune morale de 15 mii lei

Redactie

CENTENAR LA CAVNIC: 100 de stejari plantaţi, 100 de invitaţi

Vasile Dale

FOTO EXCLUSIV, VIDEO – TRAGEDIE LA MOISEI / ACTUALIZARE: Mircea Botezan, salvamontist în Borșa, și-a pierdut viața într-un teribil accident la Moisei

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.