Maramuresul Istoric

BÂRSANA: Reținut pentru lovire sau alte violențe după ce făcut scandal într-un local

Polițiștii Postului de Poliție Bârsana au probat activitatea infracțională a unui bărbat, bănuit de comiterea infracțiunilor de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.

În fapt, la data de 16 martie a.c., polițiștii au fost solicitați prin apel 112 să intervină la o agresiune, produsă în incinta unui local din comuna Bârsana.

Deplasați la fața locului, polițiștii au identificat persoanele implicate. În urma evenimentului i-au fost acordate îngrijiri medicale unui bărbat care a suferit leziuni corporale.

În urma activităților de cercetare penală desfășurate de polițiști, a fost extinsă urmărirea penală privind comiterea infracțiunii de tulburarea ordinii și liniștii publice.

Polițiștii au dispus reținerea pentru 24 de ore a unui bărbat în vârstă de 40 de ani din Bârsana, care va fi prezentat instanței de judecată cu propunere de arestare preventivă.

Te-ar putea interesa si

IMAGINI HALUCINANTE LA BORȘA / ACTUALIZARE: Câine împușcat sub privirile îngrozite ale unui copilaș de 6 ani pe DN18. Ce spun poliţiştii (GALERIE FOTO)

Vasile Dale

Model de succes în administrație publică locală – Ioan Nistor, primar Leordina

Vasile Dale

Ionel Bogdan: Semnarea contractului pentru realizarea Podului peste Tisa reprezintă un moment istoric pentru Maramureș

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.