Sport

FOTBAL / Victorie clară în deplasare: Atletic Drobeta – Fotbal Feminin Baia Mare 1-4 (1-1)

Echipa noastră antrenată de Daniel Lupuți a reuşit o victorie clară în deplasarea de la Drobeta Turnu Severin. În prima repriză am ratat foarte mult şi scorul la pauză a fost doar 1-1, gol înscris de Camelia Daneliuc în min. 10, egalarea venind în min. 40 din penalty, la singura ocazie a gazdelor. În repriza a doua, fetele noastre şi-au respectat blazonul şi au demonstrat că au valoare astfel încât au mai marcat 3 goluri prin Nadia Coreniuc (min. 66), Andreea Cândea (min. 76) şi Alexandra Buftea (min. 85). Din păcate, jocul dur al gazdelor din Drobeta Turnu Severin a dus la accidentarea urâtă a jucătoarei noastre Cristina Maroşan din min. 55 (a fost nevoie să fie transportată de urgență la spital – fractură de antrebaț)

Au evoluat pentru Fotbal Feminin Baia Mare: Florina Cosma – Cristina Rus, Camelia Daneliuc, Diana Butuza, Anamaria Samok – Alexandra Buftea, Nadia Coreniuc, Georgiana Marița, Cristina Maroşan (min. 55 Daria Asuajan) – Andreea Gulin, Andreea Cândea.

Ín urma acestei victorii clare din deplasare, Fotbal Feminin Baia Mare acumulează 18 puncte şi un golaveraj foarte bun: 41-27 (+14).

CAMPIONATUL DE JUDO AL MAI: Subinspector de poliție Pop Bogdan, campion naţional