BREAKING NEWSEveniment

FOTO: Femeie aflată la cules de ciuperci în zona Firiza a căzut și și-a rupt piciorul. A fost coborâtă de salvamontiști

Acțiune derulată de salvatorii montani ai SPJ Salvamont Maramureș în zona Valea Romană, Firiza, pentru acordarea primului ajutor, evacuarea și transportul la autospecială SMURD a unei femei în vârstă de 55 ani care aflându-se la cules ciuperci a suferit un traumatism al membrului inferior nemaiputându-se deplasa.

Salvatorii montani ajunși la femeie i-au acordat primul ajutor acesteia, imobilizându-i membrul afectat, iar ulterior au transportat-o cu targă Tyral (din dotarea serviciului)până la echipajul SMURD venit în sprijin.


Te-ar putea interesa si

A AJUNS ÎN MARAMUREȘ: Un regizor britanic face o teză de doctorat despre doina românească

Redactie

Ionel Bogdan: „Planurile pe care mi le-am asumat pentru Maramureș devin realitate, rând pe rând!”

Redactie

„Vezi pomul ăla? În ăla intrăm. A bătut-o şi în parcare”. Mariana a trăit o viaţă de coşmar alături de Dan, care avea să îi devină şi călău când s-a decis să divorţeze

Vasile Dale

1 mesaj

Vasile octombrie 18, 2024 at 7:53 am

Culesul de ciuperci adevenit sport extrem la noi. Nu-i saptamana sa nu fie cate o interventie de genul asta

Raspunde

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.