BREAKING NEWSEvenimentMaramuresul IstoricRecomandate

DOAR ÎN BORȘA: Bătaie cu ranga între doi localnici pe strada Florilor în ajun de Valentine s Day

În aceste zile borșenii se tot întreabă pe grupurile de socializare de ce sunt atâtea echipaje de mascați prin zona lor. Răspunsul este unul foarte simplu și vine ”la pachet” cu ce s-a întâmplat în ajuns de Valentine s Day. Atunci un localnic a fost lovit cu o rangă în zona capului, după ce victima l-ar fi tot amenințat. Nu vă mai spunem clanurile că le știe deja toată lumea. Vă prezentăm doar ce spun în mod oficial reprezentanții Poliției Maramureș.

Ce spune Poliția

La data de 13 februarie a.c., în jurul orei 18.00, polițiștii din Borșa au fost sesizați despre faptul că pe strada Florilor din localitate a avut loc o agresiune.

Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit faptul că un bărbat în vârstă de 50 de ani i-ar fi adresat amenințări unui tânăr în vârstă de 24 de ani. Ulterior, tânărul de 24 de ani l-ar fi agresat fizic pe bărbat.

Victima a necesitat îngrijiri medicale, însă a refuzat emiterea ordinului de protecție provizoriu.

Sub supravegherea procurorului, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de amenințare și lovire sau alte violențe în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor comiterii faptelor și dispunerii măsurilor legale.










Te-ar putea interesa si

Video: Bărbat din Tăuții de Sus cercetat pentru pornografie infantilă și șantaj asupra unei fetițe de 14 ani

Vasile Dale

IPJ MARAMUREȘ PIERDE CU PRESA ÎN JUSTIȚIE. Amenda de 2 mii lei dată de agenta de poliția L.A.I. jurnalistului Nicu Iuga a fost anulată definitiv

Redactie

FOTO/VIDEO EXCLUSIV PERCHEZIȚII: Polițiștii au găsit pistolul cu care borșeanul trăgea pe ritmuri de muzică populară

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.