BREAKING NEWSTara Chioarului

BLOCADA LA SATULUNG: 75 auto verificate, 30 de sancțiuni aplicate

La data de 12 martie a.c., în intervalul orar 14:00 – 16:00, poliţiştii orașului Șomcuta Mare, împreună cu cei ai posturilor arondate, sprijiniți de jandarmi, au organizat o acţiune tip Blocada, pentru privind prevenirea şi combaterea unor situații de risc și menținerea unui climat de ordine publică.

Activităţile de verificare şi control s-au realizat în comuna Satulung. În cele două ore de acţiune au fost legitimate 80 de persoane şi au fost oprite pentru verificări 75 de autovehicule. Pentru abaterile constatate au fost aplicate 30 de sancţiuni contravenţionale, în valoare de aproximativ 6.000 de lei. Totodată a fost reţinut un certificat de înmatriculare.

Poliţiştii vor continua organizarea unor astfel de acţiuni menite să contribuie la menţinerea climatului de ordine şi siguranţă publică.

Te-ar putea interesa si

VIDEO: Poliţist amendat după ce i-a interzis unui bărbat să filmeze pe stradă, în Sighetu Marmaţiei

Redactie

ACCIDENTE ÎN BORȘA: O tânără de 18 ani beată la volan a băgat trei tineri în spital. Impact între două mașini și pe DN18

Vasile Dale

ACCIDENT ÎN BAIA MARE: Bătrână de 83 de ani, lovită de o maşină pe bd. Bucureşti

Redactie

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.