BREAKING NEWSRecomandate

VIDEO: Copil rănit pe traseul de mountain bike. Salvamontiștii l-au coborât la ambulanță

Actiune de salvare derulata de salvatorii montani ai SPJ Salvamont Maramures, structura profesionista de salvare montana a Consiliului Judetean Maramures, in zona Parcului Regina Maria, pe traseul de mountain bike pentru acordarea primului ajutor si evacuarea unui baiat de 14 ani care in urma cazaturii a suferit un traumatism abdominal si lovituri la membrele inferioare.

Tanarul se afla cu un grup, unul din colegii lui dand alarma la 112.

Unul dintre salvatorii montani ajuns primul la victima era la serviciu dar cand a auzit alarma si faptul ca accidentul se produsese relativ aproape de cabinetul unde profeseaza ca medic veterinar a lasat totul deoparte si a plecat de urgenta la locul accidentului.

Baiatului i-a fost acordat primul ajutor si ulterior a fost transportat pe targa Tyromont pana in locul in care a fost preluat de colegii de la Ambulanta Maramures veniti in sprijin.

Ulterior baiatul a fost transportat de Ambulanta la unitatea medicala.

Misiune incheiata. Salvatorii montani s-au retras la baza Salvamont.

Te-ar putea interesa si

Cătălin Cherecheş, dispărut în continuare. Informaţii de ultimă oră oferite de avocatul său: „Sper să nu fie valabilă o astfel de ipoteză”

Vasile Dale

VIDEO: Maneliștii au luat cu asalt Maramureșul: Adrian Copilul Minune și Carmen de la Sălciua, în vacanță Borșa și Moisei

Vasile Dale

EXCLUSIV: Bătaie şi scandal pe Bd. Traian din Baia Mare (GALERIE FOTO, VIDEO)

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.