BREAKING NEWSImportantMaramuresul Istoric

Restricționarea traficului rutier prin PTF Sighetu Marmației

În vederea execuției de lucrări la calea de rulare și trotuare, la infrastructura podului peste Tisa, pod ce leagă România de Ucraina, Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR), prin firma executantă, a informat instituția Poliției de Frontieră despre necesitatea restricționării traficului rutier pentru desfășurarea lucrărilor care se impun.

În consecință, începând cu data de 07.07.2025, între orele 09.00-15.00, de luni până vineri, pentru o perioadă de 62 de zile, traficul rutier prin Punctul de Trecere a Frontierei Sighetu Marmației, va fi restricționat.

Referitor la traficul pietonal, acesta nu va fi afectat.

Te-ar putea interesa si

”Bradul – Axis mundi”, expoziție la Muzeul Județean de Etnografie și Artă Populară Maramureș

Redactie

FOTO: DEMISIA TOVARĂȘE MILIȚIAN – Chestorul șef-adjunct de poliție Benone Matei primește onorul militar… cu telefonul mobil în mână!

Vasile Dale

FIRST TECH CHALLENGE: Sighetenii din echipa Tech-X se întorc neînvinși din finala națională a celei mai importante competiții de robotică din România

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.