Grav accident rutier pe raza orașului Baia Sprie în această seară. Conform martorilor doi motocicliști care circulau în aceeași direcție paralel. La un moment dat unul dintre ei a pierdut controlul ghidonului și l-a acroșat pe celălalt. Apoi unul dintre ei a fost aruncat într-un indicator rutier.
La fața locului au intervenit echipaje SMURD care i-au preluat pe cei doi motocicliști fiind transportați la spital. Din informațiile de până acum ei nu au suferit leziuni corporale grave.
Polițiștii i-au testat pe amândoi rezultatele etilotestelor fiind negative.
Ce spune Poliția
Ieri, 27 iunie a.c., în jurul orei 22.00, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Baia Sprie au fost sesizați prin apel unic de urgență 112 cu privire la faptul că, pe D.N. 18, strada Gutinului, s-a produs un accident rutier cu victime.
Polițiștii s-au deplasat la fața locului ocazie cu care au constatat faptul că, un bărbat de 34 de ani care conducea un motociclu pe direcția Sighetu Marmației- Baia Mare nu s-ar fi asigurat corespunzător la schimbarea direcției de mers intrând astfel în coliziune cu un alt motociclu, condus de un alt tânăr de 34 de ani.
În urma impactului a rezultat rănirea celor doi tineri care au fost transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Cei în cauză au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero.
Polițiștii continuă cercetările.













