BREAKING NEWSMaramuresul IstoricRecomandate

EXCLUSIVITATE: BATRANICA SALVATA DE UN POLITIST DE FRONTIERA LA VISEU DE SUS (FOTO/VIDEO)

Un agent al politiei de frontiera din Maramures, aflat in timpul liber, nu a ezitat sa sara in ajutorul unei femei care a lesinat pe marginea drumului. Politistul i-a efectuat masaj cardiac si a sunat imediat la 112 pentru a cere ajutor.

Agentul principal Ion Tomoiaga, politist in cadrul ITPF Maramures, aflat in timpul liber a vazut o femeie in varsta cazuta pe marginea drumului.

Imediat politistul a trecut la efectuarea masajului cardiac si a cerut sprijinul echipajelor medicale.

Victima in varsta de 78 ani a fost salvata si predata in viata echipajelui Ambulantei, in vederea acordarii primului ajutor medical calificat si transportului la Spitalul Orasenesc din Viseu de Sus.

Se pare ca batranica a fost la slujba de duminica si se indreapta spre casa, cand din cauza caldurii i s-a facut rau si a cazut inconstienta pe marginea drumului.

Te-ar putea interesa si

EXCLUSIV VIDEO: Impact între două autoturisme la o trecere pentru pietoni din Baia Mare

Vasile Dale

MĂSURI DE PREVENIRE: Mall-urile din Baia Mare vor fi închise sâmbătă şi duminică

Redactie

VIŞEU DE SUS: Persoană carbonizată în urma unui incendiu izbucnit la o anexă gospodărească

Redactie

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.