RecomandateSport

ARGINT si BRONZ pentru Maramureș la campionatul național de judo al Ministerului Afacerilor Interne

In perioada 14-17 Noiembrie, la Calimanesti-Caciulata a avut loc campionatul național de Judo al Ministerului Afacerilor Interne.

La aceasta competiție au participat aproximativ 100 de cadre active.

IPJ Maramureș a fost reprezentat de doi sportivi: Agent de politie Augustin Laura din cadrul poliției orașului Ulmeni, care a câștigat locul 2 la categoria +60 kg și Agent de politie Opre Cristian din cadrul biroului de ordine publica al municipiului Baia Mare care a câștigat locul 3 la categoria -100 kg.

Conducerea inspectoratului încurajează şi susţine toţi poliţiştii care participă la astfel de competiţii, apreciind că acest lucru le permite consolidarea şi perfecţionarea elementelor de autoapărare, necesare îndeplinirii misiunilor de serviciu.

Îi felicităm pe cei doi poliţişti pentru performanţele obţinute şi le dorim mult succes la competiţiile următoare!

Anul școlar – încă o problemă nerezolvată!

Vasile Dale

Redactie

EXCLUSIV: Directoarea unei școli din Sighetu Marmației este acuzată că a bătut o elevă de clasa a VII-a. S-a făcut plângere însă nu s-a luat nicio măsură (actualizare)