Eveniment

BAIA MARE: Reţinut de poliţişti pentru 24 de ore pentru comiterea infracţiunii de tâlhărie

Poliţiştii Biroului de Investigaţii Criminale din cadrul Poliţiei Municipiului Baia Mare au reţinut pentru 24 de ore un tânăr din municipiu, bănuit de comiterea unei tâlhării. Acesta urmează a fi prezentat instanţei cu propunere de arestare preventivă.

Ieri, 09 ianuarie, poliţiştii de investigaţii criminale au identificat şi reţinut pentru 24 de ore un tânăr de 31 de ani din municipiu, bănuit că ar fi comis o tâlhărie pe raza municipiului.

Tâlhăria, comisă la data de 04 ianuarie a.c., în jurul orei 21.00, a fost sesizată poliţiştilor în 06 ianuarie a.c. Cercetările efectuate de poliţişti au relevat că tânărul reţinut ar fi sustras prin violenţă portmoneul unui băimărean de 49 de ani, care se deplasa pe bulevardul Traian. Valoarea prejudiciului reclamat este de 2 000 de lei.

În baza probatoriului administrat, băimăreanul a fost reţinut pentru 24 de ore, sub aspectul comiterii infracţiunii de tâlhărie calificată, şi urmează a fi prezentat instanţei cu propunere de arestare preventivă.

Poliţiştii continuă cercetările pentru documentarea întregii activităţi infracţionale şi recuperarea prejudiciului.

Te-ar putea interesa si

A FOST ARESTAT PREVENTIV: Un şofer din Valea Chioarului beat criţă, implicat într-un accident pe DN 1C. Accident și în Baia Mare (foto)

Redactie

FOTO / Şirul de accidente continuă în judeţ: Coliziune la Hideaga, maşină izbită de un podeţ la Vadu Izei

Redactie

BEAT SI FARA PERMIS: UN BAIMAREAN A INTRAT SUB REMORCA UNUI TIR PE DN1C IN LIVADA. O FEMEIE RANITA

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.