BREAKING NEWSRecomandate

URMARE CIRC IN INTERSECTIE: POLITISTII AU LUAT PRIMELE MASURI DE SANCTIONARE. VEZI CARE SUNT ACESTEA (VIDEO)

La cateva zile dupa ce am publicat imagini video revoltatoare surprinse de un participant la trafic pe un bulevard din Baia Mare, iata ca IPJ Maramures a revenit cu precizari referitoare la acest caz.

Va reamintim ca pe adresa redactiei contact@vasiledale.ro ne-au parvenit imagini video in care se vede clar cum intr-o intersectie din Baia Mare pasageri dintr-un autoturism urca pe capota masinii si danseaza pe muzica ce rasuna la maxim din autoturism.

Mai mult, un alt tanar coboara si filmeaza evenimentul pentru a-l avea pastrat nu doar in minte, ci si in memoria telefonului.

Dupa publicarea imaginilor, politistii baimareni s-au autosesizat si au demarat o ancheta. Prin biroul de presa al IPJ Maramures am primit urmatoarele masuri dispuse:

„Politistii au identificat persoanele din imaginile video  publicate de dvs. S-au dispus sanctiuni la Legea nr. 61/1991 care priveste sanctionarea faptelor de invalcare a unor norme de convietuire sociala, a ordinii si linistii publice art. 2, pct. 25 dar si in conformitate cu Regulamentul de aplicare a normelor prevazute de OUG 195/2002 art. 167 alin 1, lit. e” a precizat, pentru vasiledale.ro, Cecilia Grozavu, purtator de cuvant al IPJ Maramures.

Cu alte cuvinte, tanarul care a tansat pe capota autoturismului a fost amendat cu 600 de lei (la Legea 61/1991 republicat), iar cel care a filmat scena a fost amendat cu 290 pentru ca in calitate de pieton a obstructionat circulatia rutiera. Tanarul „dansator” este din judetul Cluj, iar „filmarasul” din judetul Maramures.

CITESTE SI:

UNDE E POLITIA??? CIRC IN INTERSECTIE! S-AU URCAT PE MASINA SI AU INCEPUT SA DANSEZE (SCENE VIDEO INCREDIBILE IN BAIA MARE)

Te-ar putea interesa si

FOTO – Protest al angajaţilor din Agenţiile Judeţene de Plăţi şi Inspecţie Socială din mai multe judeţe, inclusiv Maramureș faţă de prevederile ordonanţei care vizează reducerea cheltuielilor din sectorul bugetar

Vasile Dale

O BAIMAREANCA SUSTINE CA STIE CINE A OMORAT-O PE MICUTA ESTERA! POLITIA I-AR FI INCHIS TELEFONUL IN NAS

Vasile Dale

PERCHEZIȚII ÎN SATU MARE ȘI BIHOR: Fost poliţist de frontieră din Maramureş, arestat după ce a incendiat o maşină

Redactie

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

În toate magazinele din Maramureș.

This will close in 10 seconds