Eveniment

CONTROALE LA SIGHET: Substanţe toxice indisponibilizate de poliţiştii Serviciului Arme, Explozivi şi Substanţe Periculoase

Ieri, 19 septembrie, poliţiştii specialişti în domeniul substanţelor periculoase, au acţionat pe raza municipiului Sighetu Marmaţiei în vederea prevenirii, identificării și sancționării faptelor de natură penală și contravențională la regimul substanțelor și deșeurilor periculoase.

În urma controalelor efectuate, la una dintre societăţile verificate a fost identificată o cantitate semnificativă de substanţe periculoase, respectiv 1 000 kg de sulf, precum şi 3 litri de acid clorhidric de concentraţie mare, care erau deţinute fără drept.

Întreaga cantitate de substanţe toxice a fost indisponibilizată, iar în cauză se efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracţiunii de trafic de produse sau substanţe toxice.

La activităţile desfăşurate au fost prezenţi şi tehnicieni din cadrul Biroului Criminalistic al Poliţiei municipiului Sighetu Marmaţiei.

Te-ar putea interesa si

Șoferul din Asuaju de Sus prins de două beat criță la volan a fost arestat preventiv. Avea 3,54 g/l alcool pur în sânge

Vasile Dale

EXCLUSIV VIDEO: Noi VREM… APĂ – Zeci de oameni protestează pentru că nu au apă de patru luni dar au primit facturi

Vasile Dale

Acțiune de amploare a polițiștilor în Poienile de Sub Munte – Infracțiuni de instigare publică – ACTUALIZARE

Redactie

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.