Raulino delivery
Anais

Știri EXCLUSIVE

De interes

IARNA ÎN MARAMUREŞ: Ninge în Pasul Prislop (GALERIE FOTO, VIDEO)

Răcirea vremii din ultimele zile a adus şi ninsori considerabile în Maramureş. Imaginile din Pasul Prislop vorbesc de la sine.

Astăzi în judeţ vremea va fi rece. Cerul va fi temporar noros. Local va ploua, iar la munte precipitaţiile vor fi mixte. Izolat cantităţile de apă, în zona montană, vor depăşi 10…15 l/mp.

Vântul va sufla în general moderat cu intensificări temporare cu rafale de 50…60 km/h, iar în zona montană înaltă de peste 80 km/h.

 

DN 18, Pasul Prislop

DN 18, Pasul Prislop

Publiée par Instituția Prefectului – Județul Maramureș sur Mercredi 24 octobre 2018

 

Drumarii au intervenit pentru curăţarea și asigurarea stării de practicabilitate a drumului național cu 4 utilaje cu lama și răspânditori. S-au împrăștiat 57 tone de material antiderapant.

 

Vasile Dale
Vasile Dale
Lucrează în presa din România încă din anul 1999 și a obținut, în toți acești ani, o vastă experiență jurnalistică. Din anul 2005, Vasile Dale este corespondent Antena 3 CNN și se numără printre primii corespondenți care au transmis informații și știri din nordul țării. In perioada 2005-2023 a fost si corespondent Antena 1.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

SPORT