Recomandate

ŞOMCUTA MARE: Tânără de 20 de ani, reţinută pentru distrugere prin incendiere

O tânără de 20 de ani din Şomcuta Mare a fost reţinută pentru 24 de ore de poliţişti, fiind cercetată pentru comiterea infracţiunii de distrugere prin incendiere.

Ieri, 17 septembrie, la ora 14.45, Poliţia Șomcuta Mare a fost sesizată despre faptul că la un imobil de pe strada Mireşului a izbucnit un incendiu. La faţa locului s-a deplasat un echipaj de pompieri, care a lichidat focul. În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că incendiul a fost provocat intenţionat de către o persoană care, profitând de neatenţia proprietarului, a pătruns în locuinţă, a stropit cu benzină două canapele şi le-a dat foc. Din fericire, nicio persoană nu a fost rănită. Persoana bănuită de comiterea faptei a fost identificată şi reţinută de poliţişti, aceasta fiind depusă la Centrul de reţinere şi arest preventiv al I.P.J. Maramureş.

Anterior producerii acestui incident, la ora 12:30, la acelaşi imobil a fost sesizată distrugerea geamurilor şi a uşii de acces în locuinţă. Pentru aceste distrugeri poliţiştii cercetează trei bărbaţi cu vârste între 24 şi 42 de ani din Şomcuta Mare.

Citeşte şi https://vasiledale.ro/2019/09/17/exclusiv-somcuta-mare-patru-tineri-au-ajuns-la-spital-dupa-o-bataie-pe-calea-miresului-a-fost-nevoie-de-interventia-mascatilor-azi-o-casa-a-fost-incendiata/

Te-ar putea interesa si

FOTO: Dezastru lăsat de furtună în Sighetu Marmaţiei. Intervin pompierii

Redactie

EXCLUSIV VIDEO: BĂTAIE cu bâte între clanuri la Tg. LĂPUȘ – Polițiștii au ezitat să scoată pistoalele și au chemat mascații – Actualizare

Vasile Dale

EXCLUSIV FOTO: Crăcană, Fane și Cătălin aduși în fața judecătorilor pentru mandate de arestare. Vezi filmul umilinței din Ziua de Crăciun la care are au fost supuși doi tineri din Vișeu de Sus

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.