BREAKING NEWSEvenimentRecomandate

FOTO,VIDEO: Animal călcat intenționat de un autoturism într-o parcare din Baia Mare

La data de 11 februarie, polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor s-au sesizat din oficiu cu privire la săvârșirea infracțiunii de rănire sau schingiuirea unui animal, faptă prevăzută de Legea 205/2004 privind protecția animalelor.

În fapt, un câine a fost accidentat de un autoturism condus într-o parcare de pe raza municipiului Baia Mare.

Animalul rănit a fost îngrijit de un medic veterinar, iar în prezent se fac cercetări pentru identificarea conducătorului auto.

În cursul zilei de azi, 12 februarie, șoferul autoturismului, care a accidentat un câine într-o parcare pe raza municipiului Baia Mare, a fost identificat ca fiind un bărbat de 46 de ani din municipiu.

Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de rănire sau schingiuirea unui animal.

Te-ar putea interesa si

ACŢIUNI ALE POLIŢIŞTILOR RUTIERI MARAMUREŞENI: Trei persoane s-au ales cu dosare penale pentru infracţiuni rutiere

Vasile Dale

L-ați văzut? Keray Robert a dispărut de la domiciliul din Sighetu Marmației

Vasile Dale

EXCLUSIV VIDEO: Prăpăd în oraș – Baia Mare îngropată sub gheață

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.