Sport

FOTBAL OLD BOYS / MECI AMICAL: Sport Team Baia Mare – FC Prietenia 2-6 (0-3)

Meciul amical dintre Sport Team Baia Mare şi FC Prietenia s-a desfășurat joi, 2 iunie, pe terenul din Săcălășeni.
Primele 15 minute au aparținut echipei Sport Team, care a dominat în totalitate jocul și a ratat și două ocazii clare de a marca, după care se produce un „declic” în apărarea acestei echipe și doar în zece minute primesc trei goluri, autor fiind experimentatul jucător Alin Petrovan (0-3), scor cu care se termină prima repriză.
Partea a doua a fost dominată de oaspeții de la FC Prietenia, care mai marchează de trei ori prin același Alin Petrovan, respectiv Florin Opriș și Mădălin Mădăras. Cei de la Sport Team reușesc doar să reducă „dezastrul”prin două goluri marcate spre finalul meciului de Mihai Herța și Cristian Bărbos, scorul final fiind 2-6.
Pentru echipa Sport Team Baia Mare a fost unul din cele mai slabe meciuri jucate de la înființarea acesteia, ocazie cu care felicită echipa FC Prietenia pentru jocul prestat.
Urmează încă două meciuri amicale, până în data de 24 iunie, când echipa va organiza Cupa Sport Team 2022, cu ocazia aniversării a 10 ani de activitate sportivă.
Arbitrajul a fost asigurat de Gabriel Pante, Cristian Pop și Lorand Farkas.
Echipe
Sport Team: Edi Costin, Darius Mihuț, Daniel Triff, Vasile Terec, Dorin Avram, Gheorghe Mateaș, Virgil Rațiu, Ionuț Șimon, Marius Cardoș, Daniel Lupuți, Rareș Pop-Popescu, Ovidiu Dărăban, Ionuț Pop, Daniel Gheighiș, Florin Florea, Ciprian Coste, Mihai Herța, Alin Gavrilă și Cristian Bărbos. Antrenor principal Ioan Marchiș, secund Darius Mihuț.
FC Prietenia: Mihai Ciolte, Radu Constantin, Petre Koniycska, Radu Bogdan, Iosif Beko, Dinu Saliscan, Oșianu Calin, Madaras Mădălin, Opriș Florin, Erno Koniycska, Gherghel Florin, Ștefan Sarca, Alin Petrovan, Iosif Mekker, Gîta Dan și Zorel Rus. Antrenor principal Attila Piroska, secund Sandu Bud.