Mesaj 8 Martie
Raulino delivery

Știri EXCLUSIVE

De interes

EXCLUSIV FOTO: 2 răniți, printre care un copil de un si jumatate, la Șomcuta Mare după ce o mașină s-a rostogolit pe câmp

Accident grav la ieşirea din Ţomcuta Mare soldat cu două persoane rănite.

Din primele informaţii se pare că şoferul autovehiculului a părăsit partea carosabilă, rostogolindu-se pe un câmp.

Intervin echipajele SMURD şi ale Ambulanţei.

ACTUALIZARE IPJ Maramureș

Ieri, 19 decembrie, la ora 17.08, polițiștii din Șomcuta Mare au fost sesizați prin S.N.U.A.U. 112 cu privire la faptul că pe D.N. 1C, la ieșirea din oraș spre Baia Mare, s-a produs un accident rutier soldat cu victime.

Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat faptul că un autoturism condus de către un tânăr de 18 ani din Șomcuta Mare, a părăsit partea carosabilă, a intrat în șanț și s-a răsturnat.

În urma impactului a rezultat vătămarea corporală a doi pasageri în vârstă de 1 an și 6 luni respectiv 45 de ani.

Victimele au fost transportate la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.

Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind zero.

În cauză, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Vasile Dale
Vasile Dale
Lucrează în presa din România încă din anul 1999 și a obținut, în toți acești ani, o vastă experiență jurnalistică. Din anul 2005, Vasile Dale este corespondent Antena 3 CNN și se numără printre primii corespondenți care au transmis informații și știri din nordul țării. In perioada 2005-2023 a fost si corespondent Antena 1.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

SPORT