BREAKING NEWSEvenimentMaramuresul IstoricRecomandate

MISIUNI DE SALVARE – Pompierii sigheteni au salvat angajatul unei spălătorii care s-a urcat pe clădire. Câine scos din râul Săsar în Baia Mare

Două misiuni de salvare au avut pompierii maramureșeni în Ajun de Crăciun. Prima misiune a venit după ce un băimărean a sunat la 112 și a cerut ajutorul militarilor pentru a salva un câine care a căzut în râul Săsar, în zona Bibliotecii Județene. Pompierii au scos animalul și l-au predat proprietarului.

La o oră, pompierii sigheteni au intervenit pentru a salva un bărbat care se urcase pe o clădire pentru a pune ghirlande luminoase. Bărbatul, angajat la o spălătorie auto din Sighet, nu a mai putut coborî așa că a cerut ajutorul militarilor. Echipajul pompierilor au intervenit cu o scară și l-au adus pe sighetean ”cu picioarele pe pământ”.

foto arhivă

Te-ar putea interesa si

VIDEO: TIR-uri de UCRAINA: Vameșii împreună cu polițiștii de frontieră sigheteni au confiscat marfă contrafăcută în valoare de 2 milioane de euro

Vasile Dale

A acroşat un biciclist în Coaş. Identificat la scurt timp de polițiștii din Baia Mare

Redactie

FOTO: Bărbat grav accidentat de un tractor la Bixad. A fost transportat de urgenţă în Baia Mare

Redactie

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.