BREAKING NEWSEveniment

ACCIDENT LA INTERSECŢIA CU DN 1C: Trei minori răniţi, în urma unei coliziuni la Cicârlău

Ieri, 22 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier Maramureș au intervenit la un accident rutier produs la intersecția cu D.N. 1C. Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat faptul că un bărbat de 50 de ani din Cicârlău, în timp ce se afla la volanul unui autoturism pe strada Pompelor din localitate, la intersecția cu D.N. 1C, a intrat în coliziune cu un alt autoturism, condus din direcția municipiului Baia Mare înspre Satu Mare de un bărbat de 31 de ani din Satu Mare. În urma impactului a rezultat vătămarea corporală a conducătorului auto de 50 de ani și a trei pasageri de 6, 9 și 15 ani. Niciunul din cei mai menţionaţi nu au rămas internați sub supraveghere medicală. Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind zero în ambele cazuri, fiindu-le recoltate mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. În continuare, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Te-ar putea interesa si

Festivalul Neversea se va desfăşura în perioada 8 – 11 iulie 2021 la Constanța

Vasile Dale

DECIZIE DE ULTIMĂ ORĂ – Judecătorii băimăreni l-au pus în libertate pe șoferul BMW-ului chiar în ziua în care Denisa a murit pe patul de spital

Vasile Dale

Tripleţii abandonaţi la naştere şi îngrijiţi de două asistente maternale din Baia Mare au ajuns acasă: „Sunt nişte bebeluşi foarte cuminţi. Îi iubim mult”

Redactie

3 mesaje

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.