BREAKING NEWSImportant

FOTO: Ziua Protecției Civile, sărbătorită la sediul ISU Maramureș

La sediul I.S.U. Maramureș s-a desfășurat astăzi ceremonialul militar și religios organizat cu ocazia Zilei Protecției Civile din România și a depunerii jurământului militar de către personalul nou încadrat.

La ceremonie au participat Rudolf Stauder, prefectul județului, Doru Lazăr, vicepreședintele Consiliului Județean, Noemi Vida, city managerul municipiului Baia Mare, precum și comandanţii şi şefii unităţilor şi instituţiilor aparţinând sistemului național de apărare, ordine publică și siguranță națională din garnizoana Baia Mare, alături de cadre active și în rezervă ale I.S.U. Maramureș și colaboratori ai instituției.

Cu această ocazie, pentru implicarea, spiritul de echipă şi profesionalismul de care au dat dovadă în îndeplinirea misiunilor încredinţate, au fost avansaţi în grad, înaintea expirării stagiului minim, 3 ofițeri și 2 subofițeri.

Cu emoție în glasuri, proaspeții militari au rostit cuvintele jurământului de credință față de patrie, în prezența familiilor și a celor dragi. Ceremonia s-a încheiat cu defilarea gărzii de onoare a inspectoratului și a plutoanelor de soldați profesioniști și subofițeri.

Te-ar putea interesa si

IN MARAMURES NE ASCUNDEM DUPA DEGET: Fenomenul „Zombie” în România: Ce au consumat de fapt tinerii filmaţi în agonie pe străzi, în mai multe orașe din ţară (Video)

Vasile Dale

Crește confortul pacienților la Spitalul Județean de Urgență Baia Mare

Redactie

VIDEO: SUCIU DE SUS – Săltat de mascați după ce trecea prin fața Primăriei cu sapa în spinare în miez de noapte

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.