Sport

Minaur Baia Mare a retrogradat în liga 3

Etapa #6 din play-out Liga 2 s-a jucat azi. FC Brașov – Concordia Chiajna a fost cel mai spectaculos meci, încheiat cu scorul de 2-2. Ripensia, Unirea Constanța și Poli Timișoara erau deja retrogradate matematic, Minaur Baia Mare li s-a alăturat azi.

Brașovul avea 2-0 după 25 de minute, după „dubla” lui Angelov, însă Chiajna a revenit și a egalat în prelungiri.

Metaloglobus a câștigat cu Slatina, 1-0, și s-a apropiat la două puncte de rivala de sâmbătă. Cele două echipe se află în luptă directă pentru evitarea barajului de menținere în Liga 2.

Minaur Baia Mare – CSC Șelimbăr 0-1

• A marcat: Gele 23

Stadion: Viorel Mateianu (Baia Mare)
Arbitru: Baciu Andrei (Botoşani) / A1: Cimponeriu Calin (Lugoj), A2: Sandu Patrik-Stefan (Timişoara)

Sursa: Gsp.ro. foto arhivă cu stadionul ”senzațional” din Baia Mare

OMICRON: Rugbiştii de la CSM Ştiinţa Baia Mare, blocaţi în Pretoria, Africa de Sud. Zborurile au fost anulate!