Sport

FOTBAL OLD BOYS: Sport Team Baia Mare – Old Boys Atletic Baia Mare 1-3 (0-1)

Meciul dintre Sport Team Baia Mare şi Old Boys Atletic Baia Mare s-a desfășurat vineri, 19 mai, pe terenul din Săcălășeni.

Prima repriză a fost foarte echilibrată, cu multe ocazii la ambele porți, însă în min. 43, oaspeții reușesc să marcheze prin Ovidiu Marc, care șutează puternic din marginea suprafeței de pedeapsă în stânga portarului Edy Costin (0-1).
După reluarea jocului, în min. 50, cei de la Sport Team obțin o lovitură de la 11 m și egalează scorul la 1-1, marcator Dorin Avram.

În continuare din nou jocul devine echilibrat, consemnându-se câte 2-3 ratări din partea ambelor echipe.
Când meciul se îndrepta spre un rezultat de egalitate, în min. 82, la o lovitură de la colț, portarul echipei gazdă respinge balonul în piciorul unui coechipier și mingea intră în propria poartă (1-2, autogol Dorin Avram).

Când mai erau două minute de joc, oaspeții preiau o minge pe contraatac prin Ovidiu Marc și, singur cu portarul Edy Costin, marchează pentru 1-3, scor cu care se încheie partida.

Arbitrajul a fost asigurat de Farkas Lorand, Zubașcu Ileana și Raul Sepsi.

Echipe
Sport Team: Edy Costin, Gheorghe Mateaș, Dorin Avram, Vasile Terec, Marius Cardoș, Florin Frenț, Ionuț Pop, Rareș Pop-Popescu, Daniel Lupuți, Ciprian Coste, Cristian Ciurescu, Lică Mureșan, Cristian Bărbos, Florin Florea și Ionuț Avram Antrenor Ioan Marchiș.

Atletic: Conț Codrin, Domnița Călin, Golban Călin, Bela Mario, Lucaci Mihăiță, Marc Ovidiu, Marin Făt, Mihașca Ioan, Petrice Paul, Plaiașu Mihai, Sabău Călin, Sima Cristian, Zaha Flaviu, Zaha Vlad, Tărăbuță Lucian, Pop Adrian, Perse Claudiu, Voss Adrian și Spătar Alexandru.
Antrenor Mario Bela.

Clubul Sportiv XPO Racing: „Trofeul Gutâi”, etapa a IV a din Campionatul Național de Viteză în Coastă – Total 2020