BREAKING NEWSImportantMaramuresul Istoric

VIȘEU DE SUS: 5,7 milioane lei pentru cumpărarea de materiale didactice și IT de ultimă generație

În urma parcurgerii etapelor de verificare, proiectul depus de către noi, cu implicarea tuturor instituțiilor de învățământ din oraș, în vederea dotării acestora cu mobilier, echipamente IT de ultimă generație (laptopuri, table interactive, softuri educaționale, etc) precum si materiale didactice, a obținut 98 de puncte dintr-un total de 100!

Valoarea totală a proiectului este de 5.717.479 lei, bani europeni care vor schimba în mod semnificativ calitatea actului educațional, condițiile de învățare și întreg sistemul de învățământ din orașul nostru.

După aprobarea, tot prin PNRR, a proiectelor de renovare energetică, prin care toate instituțiile de învățământ din oraș vor fi reabilitate, completăm „lista nevoilor” și cu această finanțare aprobată, atât de importantă pentru toată lumea. În următoarele câteva luni vom vorbi de semnarea contractului de finanțare și lansarea procedurii de achiziție.

Sincere mulțumiri tuturor celor ce s-au implicat. Munca dumneavoastră va schimba viețile multor copilași, contribuind semnificativ la dezvoltarea lor.

Primar, Vasile Coman

Te-ar putea interesa si

EXCLUSIV: Galerie foto – Mafia drogurilor de pe strada Grănicerilor din Baia Mare se întinde până la Oradea și în Ungaria. Zorro și Frunzulina au fost ridicați de mascați

Vasile Dale

ACCIDENT GRAV IN LAPUSEL: UN AUTOTURISM SI O AUTOUTILITARA S-AU CIOCNIT VIOLENT. TREI VICTIME (GALERIE FOTO)

Vasile Dale

Ioan Mătieș, primarul comunei Mireşu Mare: „La nivel național, mă situez mereu în linia întâi pentru dezvoltarea comunităților locale”

Redactie

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.