BREAKING NEWSSport

Sâmbătă 27 mai 2023, în sala Polivalentă din Târgu Mureș s-a desfășurat Campionatul Național de Karate Kyokushinkai rezervat copiilor under 10-14 ani.

Maramureșul a fost reprezentat cu brio de Clubul Sakura Budo, condus de sensei Cristian Bejan.

Sportivii băimăreni au obținut 7 cupe și medalii la toate categoriile din concurs, astfel că la finalul competiției, clubul Sakura Budo s-a clasat pe locul 10 în clasamentul general al cluburilor din întreaga țara.

ȘOMCUTA MARE: Cum au reușit polițiștii să dea peste o captură serioasă de droguri în ieslea vacilor

Redactie

Vasile Dale

EXCLUSIV VIDEO: Clipe de coşmar pentru o familie din Borșa, atacată în miez de noapte – actualizare