BREAKING NEWSEvenimentImportant

VIDEO: Imagini senzaționale de la ediția 8 a Festivalului Maramureș Ballon Fiesta, Rogoz 2023

Maramureș Ballon Fiesta 2023 a ajuns la ediția cu numărul 8 și s-a întors acasă. La Rogoz, în Maramureș. Aici a început totul în 2011. 15 baloane cu echiăaje din țări au venit în Maramureș pentru acest festival: România, Ungaria, Republica Moldova, Slovenia și Polonia.

Loredana și Peter Hurley, organizatorii vestivalului, vor fi în cele trei zile alături de turiști, localnici sau simpli oameni iubitori de adrenalină.

În fiecare zi, organizatorii le-au pregătit participanților surprize la Casa Muzeu de lângă bisericuța de lemn din Rogoz ridicată în 1663, inclusă în Patrimoniul Mondial UNESCO. Astăzi, ei vor participa la un concurs de despănușat și la un unul de desfăcut cucuruzi.

Mâine, participanții vor avea parte de un picnic lăpușean în aer liber pe baloți din paie. Zborurile cu baloanele cu aer cald vor avea loc dimineața și seara, înainte de apus.

Te-ar putea interesa si

CINE ESTE VICTIMA ÎMPUȘCATĂ: A fost admis la Școala de Agenți de Poliție Cluj cu cea mai mare notă! 4 gloațe a tras agresorul

Vasile Dale

ACTUALIZARE: TRUPUL UNUI BĂRBAT A FOST GĂSIT PLUTIND ÎN APA SĂRATĂ (VIDEO)

Vasile Dale

CONTRACRONOMETRU: 24 DE TURISTI SALVATI DUPA CE AU RAMAS BLOCATI IN TELESCAUNUL DE LA SUIOR (ACTUALIZARE)

Vasile Dale

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.