BREAKING NEWSEvenimentRecomandate

SURSE Flagrant DNA în cazul primarului din Baia Mare / Soacra lui Cătălin Cherecheș ar fi fost prinsă la Cluj în timp ce intermedia o mită pentru judecătoarea care urma să pronunțe sentința într-un dosar de corupție

Soacra primarului din Baia Mare, Cătălin Cherecheș, ar fi fost prinsă în flagrant, miercuri după amiază, la Cluj, în timp ce intermedia o mită pentru judecătoarea care urma să pronunțe sentința definitivă într-un dosar de corupție pe data de 24 noiembrie la Curtea de Apel Cluj, au declarat pentru G4Media.ro surse judiciare.

Soacra lui Cherecheș ar fi discutat cu mama judecătoarei, pe care o cunoștea, căreia i-ar fi promis o sumă de bani pentru a obtine o condamnare mai blândă pentru ginerele ei.

Cherecheș a fost trimis în judecată de DNA în anul 2016, într-un dosar în care este acuzat de luare de mită. El fost condamnat în februarie 2022 de Tribunalul Cluj la cinci ani de închisoare pentru luare de mită în formă continuată și interzicerea pe o durată de patru ani a dreptului de a candida și de a fi ales și de a ocupa o funcție publică.

Curtea de Apel Cluj urma să pronunțe o sennță în acest dosar la data de 24 noiembrie.

Sursa: G4Media.ro.

Te-ar putea interesa si

VERIFICĂRI ÎN MARAMUREŞ: Rezultatele poliţiştilor în urma acţiunilor desfăşurate pentru protejarea fondului forestier (FOTO)

Vasile Dale

PNL VIȘEU DE SUS: Ioan Radu Coman este candidatul pentru funcția de primar al orașului VIȘEU DE SUS

Vasile Dale

EXCLUSIV VIDEO – ACCIDENT LIVE: Pieton beat pulbere spulberat pe bd. Bucureşti din Baia Mare, în zona Crenguţa (ACTUALIZARE)

Redactie

1 mesaj

obdtester noiembrie 8, 2023 at 7:18 pm

Sper sa ii vad la pușcărie, Și mașa care a jefui spitalul județean Baia Mare

Raspunde

Lasa un mesaj

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.