BREAKING NEWSSport

Maramureșencele noastre – Medalie de aur pentru Daria Șuba, argint și bronz pentru Lorena Micu, la Campionatul European de Wushu Tradițional

Campionatul European de Wushu Tradițional s-a desfășurat în perioada 14-17 decembrie 2023 la Istanbul, Turcia. România a fost reprezentată de 40 de sportivi, însoțiți de 6 antrenori, precum și de doi arbitri și un medic. Competiția a reunit sportivi din 20 de țări europene, pe mai multe categorii de vârstă de stiluri.

Finala celei de-a doua zile a venit cu rezultate excelente pentru două sportive, care fac parte din lotul național al României.

Lorena Micu a obținut două medalii (una argint și una de broz) iar Daria Șuba a obținut medalia de aur.

Daria este din Maramureș și este elevă la Colegiul Economic ”Nicolae Titulescu” din Baia Mare. Lorena Micu este studentă la Entrepreneurship Academy. Ambele fetele sunt antrenate la clubul din Baia Mare de Elian Micu.

Concurs cu premii pentru copii! Puteți să îi înscrieți pe cei mici la “Gala frumuseții pentru copii 2022”

Vasile Dale

Ionel Bogdan, președinte PNL Maramureș: Întâlnire cu liberali maramureșeni în Țara Chioarului

Vasile Dale

EXCLUSIV: E GROASĂ RĂU DE TOT – Scandal sexual într-o școală generală din orașul lui MORAR! Copil de clasa a VIII-a ar fi făcut sex cu o elevă de clasa a VI-a în unitatea de învățământ