BREAKING NEWSEvenimentMaramuresul IstoricRecomandate

EXCLUSIV – ÎN FLAGRANT: Excavau în râul Poieni cu două utilaje. Nu au putut prezenta licența în fața polițiștilor

Un bărbat a alertat poliție după ce a observat două excavatoare, un camion și mai multe persoane care încărcau pietriș din albia râului Poieni. Omul a bănuit că acolo se lucra ilegal, la adăpostul întunericului. La fața locului au fost trimise echipajele poliției din Leordina.

”Bună seara. În urmă cu puțin timp, Poliția Secției 4 Leordina a surprins în localitatea Repedea, două excavatoare care excavau în albia râului fără a avea autorizație. S-au făcut dosare penale. Eu nu m-am putut apropia foarte mult deoarece erau mai multe persoane. Acolo era poliția și jandarmeria. Jandarmul mi-a spus să plec de acolo să nu sară cumva la bătaie” ne-a transmis un cititor al site-ului nostru.

Ce spune Poliția

Joi, 21 martie a.c., în jurul orei 19.15, un bărbat din Vișeu de Sus a sesizat poliția prin SNUAU 112 că în albia râului Poieni, pe raza comunei Repedea, se excavează în mod ilegal balastru.

La fața locului polițiștii au depistat o autoutilitară cu balastru, două excavatoare și au identificat trei bărbați domiciliați în comuna Repedea.

Întrucât există suspiciuni cu privire la activitatea de excavare pe care aceștia o desfășurau, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de executarea de activități miniere fără permis sau licență și continuă cercetările pentru lămurirea stării de fapt.

foto arhivă cu titlu ilustrativ

Te-ar putea interesa si

SIGHETU MARMAŢIEI: Arde mansarda unei case – foto EXCLUSIV

Redactie

FURT CALIFICAT ÎN ULMENI: Au furat din casa unei femei 7000 de lei si 40 de pachete de țigări

Redactie

Cristian Niculescu-Țâgârlaș: ” În calitate de președinte al Comisiei Juridice a Senatului am susținut și urgentat implementarea proiectului de transparență, accesibilitate și educație juridică, deoarece cred și consider că doar împreună putem asigura buna funcționare a instituțiilor sistemului judiciar, fapt ce determină creșterea încrederii cetățenilor în justiție”

Vasile Dale

Lasa un mesaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.